Zapowiedź! Tylko żywi mogą umrzeć, D. B. Foryś. PATRONAT MEDIALNY

Lawendowa Czytelnia doczekała się swojego pierwszego patronatu, mowa o debiutanckiej powieści D. B. Foryś "Tylko żywi mogą umrzeć". Debiut literacki autorki ukaże się już 30 listopada b.r i jest to również pierwsza część z serii Tessa Brown. Powieść ukaże się dzięki wydawnictwu e-bookowo.pl w obu formach, elektronicznej i papierowej.
Zanim będziecie mogli przeczytać moją opinię na temat wspomnianej powieści, chcę byście nieco poznali autorkę i jej książkę.Nazywa się Dorota Bożena Foryś, pochodzi z Wrocławia, obecnie ma 29 lat i niedługo spełni swoje życiowe marzenie, jakim jest wydanie powieści przed trzydziestką. Z wykształcenia jest informatykiem, ale na co dzień pracuje jako kierownik firmy handlowej. Od trzech lat jest związana z Grupą Literacką Ailes. Do tej pory udało jej się wydać opowiadania w dwóch antologiach: „MDS: Miłosne Rewolucje” oraz „Godzina Diabła” – zawiera prequel powieści „Tylko Żywi Mogą Umrzeć”. Uwielbia komiksowych super bohaterów, pop art, Aurorę oraz ciastka kokosowe.
Do napisania powieści „Tylko Żywi Mogą Umrzeć” zainspirowała się serialem „Supernatural”, którego jest ogromną fanką, a imię główna bohaterka odziedziczyła po jej mamie ;)
Jest to pierwsza część cyklu zatytułowanego „Tessa Brown”. Opowiada historię Tessy – łowczyni demonów. Kobieta za dnia próbuje prowadzić w miarę normalne życie, zaś nocami poluje na piekielne kreatury, przez co wplątuje się w sytuację, jaka znacznie ją przerasta. Wraz ze swoim przybranym ojcem – egzorcystą Gabrielem, byłym chłopakiem Remim – medium z zapędem do nekromancji, Leonardo – ekspertem od ziół oraz Kilianem – tajemniczym nieznajomym lubującym się w słodyczach, zamierza pokonać demony i raz na zawsze zmieść je z powierzchni Ziemi.
Jest to paranormalna opowieść fantasy z elementami horroru, romansu oraz sporą dawką humoru. Skierowana jest do osób pełnoletnich. Powieść została nagrodzona w pierwszej polskiej edycji Wattys 2016 w kategorii „Lekkie pióro”.


 O książce:

Mam na imię Tessa i, odkąd pamiętam, prowadzę podwójne życie. Jestem barmanką za dnia, za to nocami zamieniam się w żądną krwi łowczynię demonów. Dlaczego to robię? Och, nie zrozumcie mnie źle, przecież nie wybrałam takiego zajęcia, ponieważ jest ekscytujące i bezpieczne, pieniądze też nie grały tutaj żadnej roli, nikt mi w końcu za to nie płaci.
Tropię i zabijam wyłącznie dlatego, że posiadam nad nimi niespotykaną przewagę: w połowie jestem jedną z nich...

Ile osób potrzeba do rozpętania Apokalipsy? Co powiecie na: Tess - cierpiącą na fasmofobię łowczynię istot nadprzyrodzonych, Kiliana - tajemniczego nieznajomego z zamiłowaniem do słodyczy, Remiela - irytującego medium z zapędem do nekromancji, Gabriela - egzorcystę, proboszcza, spowiednika i żartownisia w jednym, oraz Leonardo - eksperta od ziół. Dream Team. Świat nie ma się czego obawiać. Ludzkość z pewnością zostanie ocalona!

Poznajcie bohaterów "Tylko żywi mogą umrzeć" 


Jesteście ciekawi tej równie ciekawej powieści? Autorka zapewnia, że nie będziemy się nudzić i każdy znajdzie coś dla siebie, ja trzymam Dorotę za słowo, a Wy tymczasem oczekujcie premiery i recenzji od Lawendowej Czytelni ;)

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.tessabrown.pl

Gratuluję autorce wydania debiutu literackiego i życzę wielu sukcesów!


Samanta Louis
Lawendowa Czytelnia

6 komentarzy:

Z całego serducha dziękuję za odwiedziny i zachęcam do wyrażenia swojej opinii ;)

Copyright © 2014 Lawendowa czytelnia , Blogger