Friend-Zoned, Belle Aurora. Wzruszająca i zabawna powieść o przyjaźni oraz pięknej miłości.

Każdy z nas jest inny, ale wszyscy razem idealnie do siebie pasujemy.  

Friend-Zoned to książka inna niż wszystkie, zdecydowanie.

Valentina, zwana przez najbliższych Tiną, jest właścicielką butiku. Niesamowicie ciepła z niej kobieta i pozytywnie nastawiona do świata, pomimo trudnej i bolesnej przeszłości. Pewnego dnia postanawia obdarować przystojnego mężczyznę cukierkami, ponieważ obserwuje go każdego dnia, gdy ten wychodzi na papierosa i dochodzi do wniosku, że musi być smutny, bo nigdy wcześniej nie widziała u niego uśmiechu.

Miłość jest przerażająca. To podarunek, który jedna osoba dostaje od drugiej. Miłość wiąże ludzi ze sobą, nieważne, jak są różni.

Nikealov, w skrócie Nik, jest właścicielem Białego Królika, klubu nocnego po przeciwnej stronie ulicy, gdzie mieści się butik Tiny. Gdy dostaje od niej cukierki w kształcie ust, zleca swojemu bratu, by ją do niego przyprowadził. Co jest początkiem ich pełnej humoru przyjaźni, a także miłości 

Tina i Nik początkowo zostają przyjaciółmi. Doskonale wiemy, że przyjaźnie damsko-męskie, czy w życiu, czy w powieści, niemal zawsze kończą się miłością. I w przypadku bohaterów Friend-Zoned właśnie tak się dzieje. Tina i Nik zakochują się w sobie, ale najpierw bawią się w kotka i myszkę, ponieważ nie chcą stracić przyjaznych stosunków wobec siebie. Gdy już między tym dwojgiem miłość wygra z rozumem, przyjdzie im się zmierzyć z problemami, które nie będą wcale błahe. Na drodze ich miłości staną osoby, które za wszelką cenę będą chciały ich rozdzielić. Poleje się krew i morze łez, serca zostaną złamane, demony przeszłości wyjdą z ukrycia. Czy uda się bohaterom pokonać przeciwności losu?


Jesteś tą jedyną. Początkiem. Końcem. Moim zakończeniem. 

Friend-Zoned to powieść ociekająca humorem i oceanem prawdziwej przyjaźni. Pierwsze skrzypce w tej pozycji gra właśnie przyjaźń. Od niej wszystko się zaczyna. Od niej zależy niemal wszystko i dla takiej przyjaźni można by oddać życie. W książce postacie poboczne mają wielkie znaczenie. Przyjaciółki Tiny to kobiety zadziorne, kochające, wrażliwe, ale jakże bojowe! Sama Tina to kobieta pełna siły i odwagi, a wraz z swoimi trzema przyjaciółkami tworzą team, którego boją się nawet czterej postawni mężczyźni. O kim mowa? O Niku, Maxie, Duchu i Triku. Mężczyźni trzymają się ze sobą niemal od zawsze i są gotowi oddać za siebie życie. Każdy z nich przeszedł w życiu niejedno i na codzień nie mają wielkich powodów do uśmiechu. Zmienia się to z dniem, w którym Tina obdarowywuje Nika cukierkami. Wkracza w jego i w pozostałych mężczyzn życie niczym huragan, z sercem na dłoni, okazując ciepło, wsparcie i siebie wraz z Nat, Lolą i Mimi. Dziewczyny również są po przejściach i kochają się wzajemnie z niewyobrażalną siłą. Są w stanie zrobić dla siebie wszystko i to robią.

Friend-Zoned jest powieścią w pełni pozytywną. Bohaterowie żartują nawet wtedy, kiedy jest naprawdę kiepsko. Ich postawa wobec przyjaźni i rodziny pokazuje, jak powinna wyglądać przyjaźń z prawdziwego zdarzenia, jak pomoc innych osób niekiedy jest wręcz bezcenna i jak ważne w życiu człowieka jest posiadanie przyjaciela. Osoby, na którą można liczyć zawsze, o każdej porze dnia i nocy, całkiem bezinteresownie.

Dialogi między postaciami są ciepłe, pieszczotliwe i podnoszące na duchu. Nie spotkałam się jeszcze, aby bohaterowie mieli do siebie tyle szacunku, byli wobec siebie szczerzy i dbali o szczęście innych bardziej niż o własne. Moje serducho rozpływało się w zachwycie, samopoczucie od razu stawało się lepsze, gdy wracałam do kart powieści, a śmiech niejednokrotnie wyrwał się niepohamowany z mojego gardła. Ale także były momenty, gdy uśmiech z mojej twarzy znikał i zastępowały go łzy wzruszenia i ścisk w trzewiach, ponieważ Friend-Zoned byłaby za słodką historią, gdyby nie dramatyczne i pełne napięcia sceny. 


[...] gdybyśmy nigdy nie robili rzeczy, których się boimy, życie byłoby okropnie nudne. 

Z Friend-Zoned wyruszycie w podróż pełną humoru, uczuć, miłości, szacunku, ale także bólu, współczucia. Po przeczytaniu usiądziecie w fotelu i będziecie się zastanawiać, czy w dziejszych czasach taka przyjaźń i miłość jest w ogóle możliwa. Być może dostrzeżecie wśród swoich znajomych osoby, które są godne takiej przyjaźni i zaczniecie wspólną przygodę po wyboistej drodze jaką jest życie.

Gorąco polecam, szczególnie gdy w Waszym życiu się coś wali, pali i jest do chrzanu. Uśmiech gwarantowany! 

Kolejna część z serii będzie opowiadać o Nat i Duchu. Śmiem twierdzić, że będzie w niej jeszcze więcej śmiechu :) 

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję 
Data wydania: 21 listopad 2018r. 
Ilość stron: 399
Cykl (seria): Friend-Zoned, Tom I. 
Gatunek: literatura obyczajowa/romans 

Samanta Louis  
Lawendowa Czytelnia. 

2 Komentarze

Z całego serducha dziękuję za odwiedziny i zachęcam do wyrażenia swojej opinii ;)